ارسال به دوستاندریافت PDFچاپ متنگیاهان و میوه‌های مقوی حافظه و ضد فراموشی

98 امتیاز ( 26 رای ) 
  • 75.384615384615
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

                                                                       


دلایل تأثیر گیاهان دارویی بر حافظه

گیاهان دارویی و میوه‌های شفابخش زیادی وجود دارند که مصرف منظم و مداوم آنها نه تنها برای بدن مضر نمی‌باشند، بلکه به دلایلی که در زیر، به تعدادی از آنها شاره‌ای هر چند مختصر می‌شود، جهت تقویت قوای فکری و مغزی و کمک به افزایش حافظه و بهتر نمودن عملکرد مغز بسیار مفید و مؤثرند. خام بودن، عاری بودن از هرگونه مواد شیمیایی مضر اضافی و همچنین در دسترس بودن اکثر این مواد طبیعی از جمله مزایای آنها نسبت به مواد دیگری است که جهت کمک به حافظه و رفع فراموشی به کار می‌روند.
مهمترین دلایلی که این گیاهان دارویی و میوه‌های مفید را برای تقویت حافظه و رفع نسیان (فراموشی) مناسب ساخته است عبارتند از:
1-    وجود مقادیر زیادی لیسیتین که یک چربی فسفردار بوده و برای تقویت سیستم اعصاب مرکزی و قوای فکری بسیار ضروری و حیاتی می‌باشد، در برخی از این گیاهان و میوه‌ها.
2-    بالا بودن میزان فسفر، پتاسیم، منیزیم، آهک، گوگرد، کلر، سدیم و آهن در این گیاهان و میوه‌ها.
3-    وجود خاصیت ضدفراموشی، ضد ضعف عصبی و همچنین خاصیت کاهش دهنده علایم استرسی (فشار روانی) در برخی از این گیاهان. زیرا استرس، اضطراب، هیجانات شدید و افسردگی در کاهش میزان یادگیری و تحلیل رفتن قوای فکری و ضعف حافظه نقش بسزا دارند.
4-    طبیعت گرم و خاصیت تحریک کنندگی بالایی که در برخی از گیاهان وجود دارند و کمک زیادی به تحریک مغز و قوای فکری و در نتیجه افزایش میزان بازدهی قسمت‌هایی که کار بازیابی و به خاطر بسپاری اطلاعات دریافتنی را برعهده دارند.
5-    وجود مقادیر زیادی قند طبیعی در این گیاهان و میوه‌ها که مغز بیشترین نیاز را به آن دارد.
6-    اثر مستقیم و فوری گیاهان و میوه‌های با طبیعت گرم در خنثی سازی علایم افسردگی، ضعف اعصاب، کندی ذهن، پایین بودن عملکرد مغز و... و کمک به برطرف شدن این علایم.
7-    وجود خاصیت نیروبخشی و انرژی زایی زیادی که در تعدادی از گیاهان و میوه‌های پرانرژی و پرکالری وجود دارد و این انرژی و نیروی فراوان کمک زیادی به تقویت عمومی بدن بویژه تقویت سیستم عصبی و فکری می‌نماید و...
پس از آنکه با مهمترین دلایل اثربخشی این گیاهان و میوه‌ها در تقویت حافظه و کمک به رفع فراموشی آشنا شدیدی، نوبت به معرفی برخی از مهمترین این گیاهان و میوه‌ها می‌رسد. در این فصل به معرفی گیاهان و میوه‌های مقوی حافظه اشاره شده و سعی شده تا حد امکان گیاهان و میوه‌هایی معرفی گردند که قابل تهیه و در دسترس همگان باشد.


 
نام :
ایمیل :
تلفن :
*توضیحات :
Resize